Çelik Konstrüksiyon Ev

Çelik Konstrüksiyon EvÇelik ev, konforlu, modern bir yaşama adım atmaya hazır ve kendini güvende hissetmek isteyenler için çelikten yapılmış bir yapıdır. Çelik konstrüksiyon ev güvenilir ve uzun ömürlü kullanıma sahip olan bu yapı çeşidi, hızlı inşaat ve konforlu kullanım imkânından dolayı tercih edilmektedir. Çelik evler sayesinde istediğiniz tasarıma sahip evi kolayca yaptırabilir ve yaşam stilinizde son derece köklü bir değişiklik gerçekleştirebilirsiniz.

Çelik konstrüksiyon ev, sınırsız tasarım seçeneklerini, eksiksiz konforu ve güvenli yaşam alanlarını bir arada sunabilen mühendislik harikası yapılardır. Çelik yapı malzemeleri inşaat sektörüne girdiği günden beri binanın sağlamlığına ve çeşitli modüllerine doğrudan katkı sağlamıştır. Çelik konstrüksiyon evler müşterinin taleplerine göre şekillendirilebilen, imalatı uzmanlık gerektiren konforlu evlerdir.

64 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1064
64 m²  Çelik Konstrüksiyon Ev
65 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1065
65 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
76 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1076
76 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
90 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1090
90 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
90 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1090-1
90 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
103 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1103
103 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
123 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1123
123 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
125 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1125
125 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
135 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1135
135 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
190 m² Çelik Konstrüksiyon Ev
BC 1190
190 m² Çelik Konstrüksiyon Ev

Çelik Ev Modelleri

Çelik ev modelleri, yapı mimarları tarafından oluşturulan hazır planların yanında müşterilerin taleplerine göre ayrı ayrı tasarlanan birçok formda karşımıza çıkabilmektedir. Besa Çelik Ev hayalinizdeki eve sahip olabilmeniz için sizlere “sınırsız özgürlük” sunarak, tek katlı veya çift katlı çelik ev modelleri imal etmektedir.

Tek katlı çelik konstrüksiyon ev modelleri incelendiğinde görmeye alışık olduğumuz planların çok daha dışında olduğu gözlemlenebilir. Modern mimariye sahip ev çizimlerinin birebir uygulanması çelik yapı bileşenleri ile daha kolaydır. Tek katlı çelik evler için istenilen ölçülerde ve mimari de modeller çıkarmak mümkündür.

İki katlı yada dubleks olarak tarif edilen çelik evler görünüm itibariyle tasarım farkılılıkları olabilmektedir. Bahçe ya da arazilerine ev yaptırmak isteyenlerin ilk sorduğu soruların başında çift katlı çelik ev modelleri gelmektedir. Güvenliği itibariyle betonarme yapılardan farksız hatta daha sağlam olan çelik konstrüksiyon evler yenilikçi konut teknolojileri ile yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Çelik ev yaptırmak isteyenlerin tercih ettiği modeller arasında ahşap görünümlü olanlar revaçta bulunmaktadır. Her modelde üretimin mümkün olduğu çelik konstrüksiyon evler hafif yapıları ile kolayca inşa edilebilmektedir. Temelinin atılmasından 1 ay kadar sonra oturmaya hazır hale getirilen evlerin tesisatından yalıtımına kadar tüm aşamaları tarafımızdan yapılmaktadır. Arazi incelemesi ile beraber uygun renk ve dış dekor detayları mimarlarımız tarafından da teklif edilmektedir.

Çelik Ev Fiyatları

Çelik ev fiyatları araştırması yapan müşterilerin birçoğu çelik evler ile prefabrik evleri karıştırmaktadır. İki yapının temel farkı; prefabrik konutların geçici yapılar, çelik evlerin ise kalıcı olmalarıdır. Çelik konstrüksiyon ev sunduğu imkanları ve konforu baz alınarak değerlendirildiğinde fiyatları açısından oldukça avantajlıdır.

Çelik konstrüksiyon ev fiyatları tercih edeceğiniz metre kare, model ve diğer detay malzemelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Besa markası olarak her bütçeye uygun çelik ev tekliflerimiz bulunmaktadır. Anahtar teslim çelik ev fiyatları hesaplama konusunda sizlere fiyatı etkileyen iç ve dış bina yapımındaki tüm etmenleri sunduğumuz fiyat teklifi üzerinde detaylı olarak anlatıyoruz. Dizayn, malzeme, dış cephe seçenekleri ihtiyaca göre belirlendikten sonra gerekli piyasa araştırması yapılmaktadır. Ardından para tasarrufunun maksimum düzeyde sağlanacağı çelik ev projelendirilerek sözleşme imzalanmaktadır.

Çelik ev fiyat listesi her yıl piyasa verilerine göre tarafımızdan güncellenmektedir. Müşteri bütçesinin göz önünde bulundurulduğu güncellemelerimizde daima en uygun fiyatlar ile en kaliteli işçiliği sunmayı hedeflemekteyiz. Yerinde keşif ve isteğe göre model seçiminin ardından başladığımız çelik ev imalatını her şey dahil tamamlayıp, anahtar teslim ediyoruz.

Neden Çelik Ev Tercih Etmeliyim?

Çelik evlerin tercih edilmesinin sebepleri arasında her şeyden önce uzun ömürlü olmaları gelmektedir. Dayanıklılık noktasında depreme mukavemeti en fazla olan yapılar çelik konstrüksiyon evlerdir. Çelik villa yaptırmayı düşünüyor iseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Günümüzde çelik ev tercih edilmesinin sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kısa teslimat süreleri: Parçaların ortalama üretim süresi 30 gündür ve montaj süresi bir haftadan 15 güne kadardır.
  • Temiz ve organize çalışma: Çimento, kum, ahşap ve donanım birikintileri olmadan yapılan inşada moloz daha azdır.
  • Geri dönüşüm: Çeliğin yeniden satış değeri yüksektir ve başka parçalar yapmak için eritilebilir.
  • %100 güvenlik: Çelik evlerde güvenlik maksimum düzeydedir. Deprem, yangın ve sel gibi afetlere karşı yapı bileşenleri itibariyle mukavemetlidir.
  • Uzun ömürlü kullanım: Çelik evlerin ömrü betonarme yapılara göre %300 daha fazladır. Bilinen en eski çelik yapı olan Fener Rum Patrikhanesi halen sapasağlam ayaktadır.
  • Yalıtım avantajları: Isı, ses, rüzgar ve diğer tüm dış etkenlere karşı yalıtımı oldukça güçlüdür.
  • Konforlu yaşam: Çelik evlerde yaşam konforunu düşüren böceklenme, rutubet, bozulma, çatlama gibi olumsuzluklar olmamaktadır.
  • Çevre dostu: Çelik evlerde doğa uyumu, çevreye karşı hassasiyet oldukça fazladır. Gerek inşası gerek kullanımı aşamasında tabiata karşı tahribatı minimum seviyededir.
Sıkça Sorulan Sorular

Çelik Konstrüksiyon ev ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevapları "Sıkça Sorulan Sorular" kısmında bulabilirsiniz.
Cevabına ulaşamadığınız sorular için Whatsapp veya İletişim sayfamızdan bizleri arayarak veya yazarak bilgi alabilirsiniz.

Çelik Evlerin ömrü diğer yapılara göre oldukça uzundur. Çelik evlerde sadece çelik aksamın ömrünün yaklaşık 80 - 100 yıl arasında olduğu laboratuvarlarca test edilmiştir.

Çelik evler güçlü rüzgar ve fırtınalara karşı dayanıklıdır. Yapım esnasında çelik dübeller ile temele sabitlenmektedir. Ayrıca yapının kendi ağırlığı da rüzgar ve fırtınaya karşı mukavemet sağlamaktadır.

Çelik evler yapı itibarı ile öncelikle deprem gibi doğal afetlere dayanıklı olmaları için tasarlanmıştır. Betonarme yapılara göre deprem anında, depreme verdikleri tepki çok farklı olduğundan beton gibi kırılmaz parçalanmaz ve çökmezler. Çeliğin esneme kabiliyeti ile kuvvetli depremlere hasar almadan dayanırlar.

Çelik Evler mimari aşamada statik hesaplara göre tasarlanmaktadır. Kar ve rüzgar yükleri belirlenip kullanılacak çeliğin kalınlığı bu verilere göre hesaplanmaktadır. Tasarım aşamasında güneş paneli ve diğer yük unsurları göz önüne alınır ise çatıların bu ekipmanları taşıması konusunda herhangi bir sorun teşkil etmezler.

Çelik evlerde diğer yapılardan farklı olarak periyodik bi bakım söz konusu değildir. Zaman içinde eskiyen bazı parçalar elbette ki olacaktır. Kapı, pencere elektrik ve sıhhi tesisatlar gibi parçalar her evde zaman içinde eskiyip yenilenmektedir. Çelik evlerde de durum diğerlerinden farklı değildir.

Özellikle Besa çelik evler yalıtım konusunda diğer muadillerine göre oldukça üstündür. Hem ses hem de ısıya karşı çelik duvarların içinde ve çatıda 50kg/m³ yoğunluğunda taş yünü kullanılmaktadır. Ayrıca yine ısı yalıtımı için ilave olarak binanın dışında 3 cm EPS ile mantolama yapılmaktadır.

Yine ses yalıtımı açısında iki katlı yapılarda kat aralarında Cam yünü ile yalıtım yapılmaktadır.

Çelik evler özellikle betonarme evler ile kıyaslandığında yaz kış oturulabilmesi konusunda kafalarda bazı soru işaretleri oluşmaktadır. Çelik Evlerde diğer tüm yapılar gibi yaz, kış oturulmaya müsait yapılardır. Günümüzde çelik evlerle ilgili bilinç arttıkça, çelik evler artık devamlı ikametgâh olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Kısaca yılın 4 mevsimi 12 ay boyunca kullanıma uygundur.

Çelik evler beton yapılara göre daha kısa sürede kurulmakla berber, projeye göre kurulum süreleri değişmektedir. Bir çelik evin kurulum süresini ortalama 2 ay olarak belirleyebiliriz.

Çelik evlerinizi bir yerden başka bir yere taşıyabilirsiniz. Taşıma esnasında, evde kullanılan bazı malzemeler fire olacaktır. Ancak yine de evin büyük bölümünü istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.