Kullanılan Çeliğin Kalitesi

Paylaş

Kullanılan Çeliğin Kalitesi?

Öncelikle unutulmamalıdır ki yapılar prefabrik yapı değil çelik konstrüksiyon yapıdır. Bu konu birçok müşterimiz tarafından karıştırılmakta, yanlış anlaşılmakta ve art niyetli kimseler tarafından yanlış yönlendirilmektedir. Bu ayrımı iyi yapabilmek için size İstanbul Sultanbeyli’de bulunan showroom adresimize bekleriz. Orada hem prefabrik yapıyı hem de çelik yapıyı görebilirsiniz.

Çelik konstrüksiyon bir yapı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan önde geleni, çelik yapıyı oluşturan galvanizli çelik malzemenin niteliğidir. Galvaniz kalitesi, profil kalınlığı ve bu profillerin et kalınlıkları en başta dikkat edilmesi gereken konulardır. Çelik Evlerin ve Çelik Vilaların fiyatını ve kalitesini etkileyen önemli konulardan biri kullanılan çeliğin kalınlık ve kalitesindir.

BESA ÇELİK olarak her ürünümüzde kullandığımız yapı malzemeleri 1. Sınıf ve TSE belgelidir. Özellikle Çelik Konstrüksiyon Evlerde ve Çelik Villalarda hayati öneme sahip çelik profiller özenle seçilmiş tedarikçilerden sağlanmaktadır.

Besa Çelik konstrüksiyon yapılarında iki katlı çelik villa projelerinde dış duvarlarımızda kullandığımız profil kalınlığımız 14 cm, çelik et kalınlığı ise 1,2 mm dir. Aynı evlerin iç duvarları ise 8 cm kalınlığındadır. Tek katlı çelik evlerde ise dış ve iç duvar çelik profil kalınlıklarımız 8 cm dir. Ayrıca kullanılan yapı çeliğine bilgisayar programlarının gösterdiği ölçüde çelik makinelerinde form verilerek mukavemeti arttırılmaktadır. Bu şekilde taşıma kapasitesi 3-5 kat arttırılmış olur.

Besa Çelik olarak inşa ettiğimiz tüm hafif çelik yapılarda piyasadaki en yüksek duvar kalınlığına sahip firmayız. İçi dışı kaplanmış ve bitmiş halde iki katlı çelik villalarda dış duvar kalınlığımız toplamda 22 cm, iç duvarlarda ise 14 cm dir. Tek katlı yapılarda ise bu kalınlık Dış duvarlarda 16 cm iç duvarlarda ise 14 cm dir.

Hafif Çelik Evlerde ve Villalarda çelik konstrüksiyon duvarlarımızı hangi malzemeler ile kapladığımızı diğer yazılarımızda bulabilirsiniz.

#besaçelikbilgilendiriyor.

Galeri
Çelik Evler İçin İzin Nasıl Alınır?